Oferta

Leczenie migreny 120 minut

Cena: 1600 zł

REZERWUJ

Opis

Botox jest najpopularniejszą metodą wygładzania zmarszczek oraz leczenia niektóryh schorzeń, zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w małej dawce w  kilka precyzyjnie wybranych miejsc na twarzy, całość trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut. Botox uniemożliwia przepływ impulsów nerwowych płynących z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych, które z kolei przestają pracować czyli nie kurczą się. Efekty zauważalne są już po dwóch lub trzech dniach,   efekt końcowy jest widoczny już siódmego dnia.
 
Rozkurczenie mięsni uciskających na zakończenia nerwowe , które wywołują bóle, w tym bóle migrenowe  powoduje ustanie dolegliwosći.
 
Historia
 
Botox został wprowadzony pod koniec 1980 przez okulistów do leczenia zaburzeń skurczy mięśni. Został zatwierdzona przez FDA kosmetyczne w 2002 r., pomagając milionom pacjentów pozbyć się dokuczliwych zmarszczek na twarzy. Dzisiaj, Botox stosuje się do zabiegów związanych z skurczami mięśni gałki ocznej, problemami z koordynacją oka, nadmiernemu poceniu się, leczeniem niektórych rodzajów bóli migrenowych i  jako kuracji przeciwzmarszczkowej na kurze łapki, zmarszczki między brwiowe, oraz do usunięcia bruzd na czole. Jest przedmiotem badań w leczeniu wielu innych schorzeń:od kolan, choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego i zaburzeniu stawu skroniowego (TMJ) do migrenowego bólu głowy i łagodnego rozrostu stercza (BPH).